WSPARCIE DLA MISIA ROBERTA Pomaganie Przez Naprawianie

Chomnicki Robert, nazywany Misiem to uroczy kilkulatek, z Zespołem Downa, który poruszył nas swoim pozytywnym nastawieniem do życia. Mały dzielny człowiek, który codziennie staje naprzeciw licznym wyzwaniom, pokonując je z wielkim uśmiechem i radością. Przez swój fan page na FB, który prowadzi jego mama, uświadamia czym jest wada genetyczna chromosomu 21, z czym musi się mierzyć i w czym odnajduje radość dnia.

Trisomia 21, potocznie nazywana zespołem Downa to genetyczna choroba, znacznie wpływająca na jakość życia. Chociaż jest niemałym wyzwaniem zarówno dla samego Roberta, jak i jego mamy to dzięki odpowiedniej stymulacji i rehabilitacji, nie musi być uciążliwa. Maluch co miesiąc stawia czoła fizjoterapii mięśni, terapii wzroku, integracji sensorycznej, neurologopedii, terapii żywienia. Towarzyszem jego życia oprócz mamy są lekarze: endokrynolog, okulista, dietetyk, którzy z każdą wizytą wspierają Roberta i walczą o jego uśmiech.

Zespół Downa nie jest chorobą, z której się wyrasta, ale przy odpowiedniej rehabilitacji od najmłodszych lat, nie musi być dużym obciążeniem w dorosłym życiu. Robert regularnie uczęszcza na zabiegi mikropolaryzacji mózgu, które wspierają i stymulują organ do tworzenia nowych połączeń nerwowych, a tym samym wspomagają prawidłowe funkcjonowanie centralnego układu nerwowego. Dzięki kompleksowej rehabilitacji Robert ma szansę na poprawę rozumienia, poprawne wypowiadanie słów i rozmowę, rozwój pamięci i rozwój umiejętności procesu uczenia się.

Z przyjemnością i wielkim zaangażowaniem zawsze wspieramy małych dzielnych bohaterów. Tak było i tym razem. W ramach programu Pomaganie Przez Naprawianie przekazaliśmy 1% wartości usług serwisowych wykonanych w naszej firmie w kwartale III 2019 roku. To niewielki, a jednocześnie milowy krok w stronę efektywnej rehabilitacji i zdrowia małego Roberta. Dzięki środkom, które pochodzą z wpływów Motor Centrum, w pomoc włączył się każdy z naszych Klientów.

Zachęcamy i zapraszamy do dalszego wspierania Roberta, za pośrednictwem strony: https://dzieciom.pl/podopieczni/32146 oraz do obserwowania fan page na Facebooku Misia Roberta https://www.facebook.com/mis.robert21/

Podziel się z innymi tym wpisem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Aktualności

Promocje

Case study