1logo-opel
2harley
3logo-mitsubishi
4logo-suzuki
7logo-samochody-uzywane
8logo_bit

MITSUBISHI ECLIPSE CROSS DLA WŁOSKICH KARABINIERÓW

Wpadający w oko design, najnowsze rozwiązana techniczne, dużo charakteru, a przede wszystkim solidność i bezpieczeństwo. Tymi określeniami opisywany jest od dnia debiutu model Mitsubishi Eclipse Cross, najnowszy SUV japońskiej firmy. Od niedawna Mitsubishi Eclipse Cross występuje w nowym, prestiżowym umundurowaniu włoskiego Korpusu Karabinierów.

Dwa egzemplarze Mitsubishi Eclipse Cross zostały specjalnie przystosowane do działań ratunkowych w ramach operacji Korpusu Karabinierów na terenie całych Włoch.

Włoska policja wybrała dla karabinierów model Mitsubishi Eclipse Cross ze względu na wysokie osiągi silnika benzynowego 1.5 turbo oraz bezpieczeństwo pojazdu, jakie – niezależnie od warunków drogowych i terenowych – gwarantuje napęd na cztery koła S-AWC (Super All Wheel Control).

Dwa egzemplarze, dostarczone dziś do Sztabu Głównego w Rzymie, będą początkowo wykorzystywane w komendach karabinierów w Rzymie i Mediolanie, zarówno w zakresie zadań specjalnych – takich, jak transport narządów i krwi, jak i w zadaniach operacyjnych, jak ochrona terytorium. Wsparcie Korpusu Karabinierów w tych działaniach o dużym znaczeniu społecznym i humanitarnym to dla Mitsubishi wielki zaszczyt.

Współpraca Mitsubishi i Korpusu Karabinierów ma swoje tradycje: w przeszłości Mitsubishi przekazało karabinierom kilka egzemplarzy kultowego modelu terenowego Pajero, specjalnie wyposażonego i uzbrojonego, do służby w obszarach wysokiego ryzyka. Samochody z napędem 4×4, które były wykorzystywane w ważnych operacjach, m.in. w Afganistanie i Iraku, zawsze wykazywały się wysoką niezawodnością.

„Jesteśmy dumni z kolejnego etapu współpracy z Korpusem Karabinierów, która rozpoczęła się wiele lat temu, dzięki pierwszemu specjalnie wyposażonemu Pajero, wykorzystywanemu później wszędzie, nawet w strefach wysokiego ryzyka za granicą” – powiedział Luca Ronconi, dyrektor generalny Mitsubishi Motors Automobili Italia. „Nasze partnerstwo kontynuowane było w 2014 roku, kiedy Korpus wybrał elektryczny samochód miejski i-MiEV, aby w najlepszy sposób sprostać trudnemu wyzwaniu mobilności ekologicznej. Mitsubishi Motors Automobili Italia jest gotowe na przyszłe potrzeby i scenariusze. Cieszymy się z rozwoju tej współpracy i szansy wyjścia naprzeciw rosnącym potrzebom operacyjnym Korpusu Karabinierów.”

Podziel się z innymi tym wpisem

Aktualności

Promocje

Case study