1logo-opel
2harley
3logo-mitsubishi
4logo-suzuki
7logo-samochody-uzywane
8logo_bit

Opel Corsa-e. Debiut w nowym, doskonalszym wcieleniu.

Oficjalnie i z wdziękiem charakterystycznym dla marki Opel, na polskim rynku zadebiutowała nowa, szósta generacja 5-miejscowej Corsy, która już trafiła do naszego salonu Opel Motor Centrum w Gdańsku. Już 6-7 grudnia zapraszamy na jej oficjalną premierę, która odbędzie się w salonie przy ulicy Miałki Szlak 4/8.

Sylwetką nawiązująca do coupe, twardo broni swojej sportowej stylistyki. Odmieniona, w nowym doskonalszym wcieleniu. Doskonalszym, gdyż w pełni elektrycznym, stworzona dla pasjonatów motoryzacji i rozwiązań EKO. To model w pełni przemyślany i zaprojektowany od podstaw pod względem technicznym i stylistycznym.

Modele Corsa od ponad 30 lat cieszą się niezmienną popularnością, zaufaniem i uznaniem wśród polskich kierowców. Każdy z nich jest potwierdzeniem świadomości marki i wychodzenia naprzeciw potrzebom i nowym, jeszcze lepszym rozwiązaniom. Jak będzie tym razem? Corsa-e to ukłon w stronę nowej ery i wyzwanie dla innych marek sięgających po rozwiązania elektryczne. Drobny, stonowany, sportowy i bardzo niepozorny – takim można określić najnowsze dziecko Opla. To nie tylko pozytywne zaskoczenie na temat wzornictwa, ale też zastosowanych pod maską i we wnętrzu technologii.

Porozmawiajmy o atutach

Corsa-e została stworzona na bazie, nowej platformy podłogowej CMP, której mechanizm opiera się na współdziałaniu zawieszenia z układem kierowniczym. Waga samochodu została obniżona poniżej tony. W praktyce oznacza to lekką, płynną i jeszcze bardziej zwinną jazdę. Doskonałość dopełnia aż ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów. Model jest dostępny zarówno w wersji standardowej, jak i opcjonalnej. Opel zdecydowanie stworzył absolutnie bezpieczne dzieło sztuki, które naszpikowane automatyką będzie czuwać nad kierowcą przez całą drogę.

 

Opel nie byłby sobą, gdyby nie pokusił się o technologiczną innowację i pełen wachlarz udogodnień, stawiających to auto ponad wszystkimi elektrykami. Na uwagę zasługuje zestaw systemów bezpieczeństwa:

– system rozpoznawania znaków drogowych,

– system rozpoznawania zmęczenia kierowcy,

– układ unikania kolizji z systemem hamowania awaryjnego wykrywający pieszych,

– limiter prędkości,

– system zapobiegający niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Energii nowa Corsa spełnia kryteria dofinansowania samochodów elektrycznych w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, dzięki czemu klienci po uzyskaniu dotacji będą mogli nabyć samochód o kwotę niższą nawet o 37 500 zł.  

 

Moc w elektrycznych wydaniu

Pod maską najnowszej Corsy kryje się silnik o mocy 136 KM. Moment obrotowy wynosi natomiast, 260 Nm. Jak wygląda przyspieszenie? Prędkość 100 km/h osiągniemy w ciągu 8,1 sekundy, co ostatecznie pozwala na śmiałe zestawianie modelu z typowymi samochodami sportowymi. Jakie osiągi prezentuje Corsa w przestrzeni miejskiej? Do 50 km/h rozpędzimy się w zaledwie 2,8 sekund. Brzmi imponująco i zwrotnie. Corsa-e to model, który docenimy, szczególnie poruszając się w mieście. Łatwość i szybkość ładowania pozwala na stosowanie wielu rozwiązań: przez kabel standardowego gniazdka elektrycznego, ze stacji szybkiego ładowania, czy za pomocą ładowarki naściennej Wallbox. Co więcej, kierowca ma możliwość naładowania samochodu, po zaledwie 30-minutach osiągając poziom 80% baterii. Wartość ta pozwoli na swobodne przejechanie do 350 km drogi.

Dodatkowo wpływ na długość, rodzaj i styl jazdy ma bezpośrednio kierowca, któremu dano możliwość wyboru jednego, aż z trzech dostępnych trybów: Normal, Eco, Sport. Pozwala to na wszechstronne zastosowanie samochodu jednakowo przez miłośnika szybkiej sportowej jazdy, czy też fana opanowanej podróży bez elementów adrenaliny. To samochód, które zapewni doskonały komfort jazdy dla najbardziej wymagających kierowców.

To nie Ty będziesz musiał się dostosować do auta, to Corsa-e dostosuje się do Ciebie.

Już 6-7 grudnia zapraszamy na premierę nowej Corsy-e do salonu Opel Motor Centrum w Gdańsku, przy ulicy Miałki Szlak 4/8.

 

 

Podziel się z innymi tym wpisem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Aktualności

Promocje

Case study